ITCS

Tıklayın, Türkiye’nin her yerinde Kurulum ve Montaj için Teklif İsteyin

Nedir?

GPS uyduları ve Arvento sistemleri sayesinde; araçlarınızı internetin olduğu her yerden takip edebilir, bu araçların hızlarını, izlemiş oldukları rotaları, duraklama yaptıkları yerleri, rölanti sürelerini ve çok sayıda bilgiyi  sayısal haritalar üzerinden izleyebilirsiniz. Araçlarınızın kullanımı hakkındaki bilgileri, güncel ve geçmişe dönük raporlar ile takip edebilirsiniz. Araçlara tesis edilen mobil veri cihazları, entegre GPS alıcısı, GSM/GPRS modem ve I/O portları sayesinde GPS uydularından aldığı konum bilgilerini ve bağlı sensörlerden aktarılan verileri, GPRS şebekesi üzerinden merkeze gönderirler. Yine aynı şekilde cihazlara müdahale edilmeden GPRS ile merkezden gönderilen komutlar ile uzaktan yönetilebilir, firmware ve programlama parametreleri değiştirilebilir. Arvento Mobil Veri Cihazları portatif ve kolay monte edilebilir özellikleri sayesinde araç içerisinde göz önünde olmayan herhangi bir yere kolaylıkla yerleştirilebilirler. İlave özellikler için sayısı artırılabilir giriş ve çıkış portları bulunan Arvento Mobil Veri Cihazları, olası elektrik problemlerine karşı standart olarak Lithium Ion batarya ile sunulmaktadır.

ITCS, Arvento’nun Türkiye’nin her yerinde kurulum ve montajını yürüten yetkili satıcısıdır.

  • Cihazlara takılan sensörler ve ilave birimler sayesinde, standart sisteme ek olarak daha fazla ve isteğe bağlı özel bilgiler alınabilir;
  • Araçlardaki sıcaklık seviyeleri kontrol edilebilir,
  • Acil durumlarda araçlar uyarı mesajı gönderebilir,
  • Aracın kapısı açıldığında veya kapandığında anında bilgi alınabilir,
  • İstenildiğinde araçlara uzaktan çeşitli müdahalelerde bulunulabilir,
  • Hangi aracı hangi Şoförün kullandığı takip edilebilir,
  • Araçlar ile sesli görüşme ve yazılı mesajlaşma yapılabilir.

Neden Kullanmalıyım ?

Zamandan kazandırır. Araçları 7 gün 24 saat sürekli takip ederek iş dışı seyahatleri engeller. işe  başama ve bitirme zamanlarını raporlar ve iş akşını optimize eder. Sürücülerle, nerede oldukları konusunda yapılan gereksiz telefon görüşmelerini ortadan kaldırır. Böylece iş gücünden önemli oranda tasarruf sağlar ve zaman kazandırır. Yakıttan kazandırır. Araçların iş dışı kullanımının önüne geçerek; rölantide gereksiz yere çalışmalarını, ani hızlanmaları, yavaşlamaları, savrulmaları ve hız yapılmasını kontrol ederek kötü araç kullanımını engeller. Böylece yakıttan önemli oranda tasarruf sağlar. Araç bakım ve kullanım maliyetlerini azaltır. Araçların kötü kullanımını ve iş dışı seyahatler nedeniyle gereksiz yere fazla km yapılmasını engellenmesinin yanı sıra; özel yazılımlar ile araçların bakım, servis, onarım gibi faaliyetlerini de takip eder. Böylece araçların yıpranma süresini uzatarak bakım ve kullanım maliyetlerinde tasarruf sağlar. Kontrolü artırır. 7 gün 24 saat takip ve detaylı raporlamalar sayesinde araçlar ve sürücüler üzerindeki kontrolü ve denetimi artırır. Araçların çalınması veya kaybolması durumunda kolayca bulunmasını sağlar. Trafik kurallarına uyulmasını ve güvenli sürüşü sağlar. Araçların kötü kullanılmasını ve hız yapılmasını engelleyerek trafik kurallarına uyulmasını sağlar. Olası kaza veya acil durumunda alarm gönderir. Böylece kaza riskini düşürür, trafik cezalarını azaltır, acil durumlarda ise anındamüdahale imkanı sağlar.

Ürünler (Arvento Takip Cihazları)

Arvento Araç Takip Sistemleri

Küçük Boyutlar, Üstün Kalite ve Performans Küçük boyutları sayesinde araçta gizli yerlere kolayca yerleştirilebilir. GSM, GPS ve tüm antenler içinde tek bir ünitedir. 50 Kanal GPS Alıcısı ve A-GPS özelliği ile mümkün olan her koşulda ve en hassas şekilde konum tespiti sağlar. Entegre Hareket Sensörü (G-Sensör) sayesinde araç kaza yaptığında, izinsiz hareket ettiğinde veya çekici ile çekildiğinde alarm mesajı gönderirir. Hatalı GPS sinyalleri nedeniyle yanlış bilgi üretmez. Firmware uzaktan güncellenebilir, tüm parametrik değerler uzaktan değiştirilebilir.

İleri Teknoloji, Mükemmel Tasarım, En iyi Performans

GSM ve GPS antenleri ve alıcıları entegre tek bir ünitedir. İlave anten ve benzeri ekipman ihtiyacı olmadan araçta görünmeyen gizli yerlere kolayca monte edilebilir,

50 kanal GPS alıcısı ve Assist GPS özelliği ile mümkün olan her koşulda ve en hassas şekilde konum tespiti sağlar,  Akü bağlantısı kesilse bile kendi bataryası ile en az 7 saat çalışabilir,  Genişleme portları ile birçok ilave sensör bağlanabilir. Cihazı değiştirmeye gerek kalmadan birçok ilave özellik eklenebilir,  Entegre G-Sensör sayesinde araç kaza yaptığında, izinsiz hareket ettiğinde veya çekici ile çekildiğinde alarm mesajı gönderir. Hatalı GPS sinyalleri nedeni ile yanlış bilgi üretmez,  Firmware uzaktan güncellenebilir, tüm parametrik değerler uzaktan değiştirilebilir. Cihazın kapağının açıldığını algılayan sensör, GPS Jammer algılama ve benzeri güvenlik özellikleri bulunur.

IP67 Standardında, Dayanıklı Tasarım, En iyi Performans Özellikle “konteyner” takip ve benzeri, enerji ve montaj imkanı olmayan projeler için geliştirilmiştir, Mıknatıslı sistem sayesinde araçlara kolayca tesis edilir. Aracın üstüne bırakılması yeterlidir, Standart bataryası ile sürekli çalışma modunda (dakikada bir konum bilgisi) en az 350 saat kesintisiz çalışır, IP67 standardında tasarımı ile suya, toza, düşmeye dayanıklıdır. Her türlü dış hava koşulunda kullanılabilir, Cihazın altına entegre sensör sayesinde araca takıldığını ve araçtan söküldüğünü algılayarak uyarı mesajı gönderir, Cihazın izinsiz olarak kapatılması yazılım yoluyla engellenebilir.

Küçük ebatları ve hafifligi ile çantada, cepte hatta bir klips ile üstte kolayca tasınabilir, Tek bir butona basarak önceden tanımlanmış numaralara Acil Durum (SOS) sinyali gönderebilir, Aranabilir veya tek bir tuş ile önceden tanımlanmış bir numarayı arayabilir. Handsfree özelliği ile sesli görüşme yapılabilir, Tanımlanabilir butonlar sayesinde tek bir tuş ile önceden tanımlanmış kişi veya kişilere SMS veya e-posta gönderebilir, Entegre G-Sensör sayesinde çarpma, düşme gibi durumları algılayabilir.

Arvento Ürünlerini Kredi Kartına 12 Taksitle satın alabilirsiniz.

Sensörler ve İlave Birimler

Cihazlara takılan sensörler ve ilave birimler sayesinde, standart siisteme ilave olarak araçlardan çok daha fazla ve isteğe özel bilgiler alınabilir.

Connected (Bağlı) Navigasyon ve LCD Mesajlaşma Birimi

Gidilecek nokta merkezden araca gönderilerek cihazda rotanın otomatik olarak çizilmesi ve navigasyonun başlatılması sağlanabilir. Ayrıca araç ve merkez arasında İki yönlü yazılı mesajlaşma yapılabilir. Araçta görev formları doldurularak merkeze gönderilebilir.

Sürücü Tanıma Birimleri

Sürücülere verilecek kimlik kartları veya anahtarlık şeklindeki iButton’lar ile hangi aracın, hangi sürücü tarafından, ne kadar süreyle kullanıldığı takip edilebilir. Hiçbir kart veya buton kullanmadan, sürücüler sadece şifre girişi de yapabilir. Tuş takımı sayesinde isteğe özel birçok ilave uygulama geliştirilebilir.

Acil Yardım Pedalı ve Butonu

Araç içine yerleştirilen bu birimler sayesinde, sürücü acil bir durum ile karşılaştığında bu pedala veya butona basarak merkeze ve ilgili kişilerin cep telefonlarına alarm mesajı gönderebilir.

Sıcaklık Sensörü

Sıcaklık sensörü sayesinde sensörün monte edildiği yerdeki sıcaklık bilgisi düzenli olarak raporlanır, sıcaklık değerleri istenilen değerlerin altına indiğinde veya üstüne çıktığında alarm gönderilir.

Dinleme Birimi

Araca yerleştirilen mikrofon sayesinde aracın içi istenildiğinde uzaktan dinlenebilir.     TPMS (Lastik Basıncı İzleme Sistemi) TPMS (Tire Pressure Monitoring System – Lastik Basıncı İzleme Sistemi) ile araç lastiklerine takılan sensörler sayesinde lastiklerin hava basınç değerleri düzenli olarak takip edilebilir, verilen değerlerin üstüne çıkıldığında veya altına inildiğinde alarm mesajı gönderilir.

Sesli Görüşme Kiti

Sesli Görüşme Kiti sayesinde araç ile iki yönlü sesli görüşme yapılabilir. Araç telefonla aranabilir ve sürücünün sadece tek bir numarayı arayabileceği şekilde ayarlama yapılabilir.     Kapı Sensörü Kapılara takılan sensör sayesinde kapıların nerede ve ne zaman açılıp kapandığı takip edilebilir, kapı açıldığında veya kapandığında alarm gönderilebilir.     Depo Kapağı Sensörü Yakıt depolarının kapaklarına takılan bu sensör sayesinde depo kapağının açıldığı yer ve zamanı kontrol edilebilir. Yakıt çalınmasına karşı, tanımlanan bölgeler dışında depo kapağı açıldığında alarm gönderilebilir.     Yakıt Seviye Tespit Sensörü Tır, kamyon ve benzeri mazotlu araçların yakıt depolarına takılan bu sensör ile araçların yakıt seviyeleri ve yakıt tüketimleri takip edilebilir. Yakıt seviyesindeki ani artış ve azalış durumlarında alarm mesajı gönderilir. Yakıt seviyesi hareketleri, güncel ve geçmişe dönük raporlar ile takip edilebilir.

CANbus, OBD II ve Digital Takograf Entegrasyonu

CANbus veya OBD II donanımı bulunan araçlarda bu birimler ve Arvento cihazları arasında yapılan bağlantılar sayesinde motor devri, yakıt tüketimi ve benzeri bilgiler takip edilebilir. Dijtal takograflara yapılan bağlantılar ile takograf bilgileri düzenli olarak uzaktan izlenebilir.

Uydu İletişim Kiti

GSM kapsama alanının olmadığı yerlerde, cihaz otomatik olarak Uydu İletişim moduna geçer ve sistem GSM/GPRS yerine uydu üzerinden çalışmaya başlar GSM kapsama alanına tekrar girildiğinde otomatik olarak GSM/GPRS modune dönülür.

Küçük Boyutlar, Üstün Kalite ve Performans Küçük boyutları sayesinde araçta gizli yerlere kolayca yerleştirilebilir. GSM, GPS ve tüm antenler içinde tek bir ünitedir. 50 Kanal GPS Alıcısı ve A-GPS özelliği ile mümkün olan her koşulda ve en hassas şekilde konum tespiti sağlar. Entegre Hareket Sensörü (G-Sensör) sayesinde araç kaza yaptığında, izinsiz hareket ettiğinde veya çekici ile çekildiğinde alarm mesajı gönderirir. Hatalı GPS sinyalleri nedeniyle yanlış bilgi üretmez. Firmware uzaktan güncellenebilir, tüm parametrik değerler uzaktan değiştirilebilir.

Tıklayın, Türkiye’nin her yerinde Kurulum ve Montaj için Teklif İsteyin