Sanallaştırma Çözümleri

Kaynakların en verimli şekilde kullanılması esasına dayalı bir çözümdür. Bu yaklaşımla birçok uygulama ve işletim sistemi tamamen yedekli bir altyapıya oturtularak en yüksek seviyede erişilebilir kılınmaktadır. Böylece atıl durumda olan sistem kaynakları daha verimli olarak kullanılmakta ve donanım yatırımları minimuma indirilirken güvenlik seviyesi de üst düzeylere taşınabilmektedir.

Günümüzde Sanallaştırma sayesinde verimliliğin arttığı ve sistem yatırım maliyetlerinin kayda değer bir şekilde düştüğü kanıtlanarak kabul görmüştür.

Tıklayın, Türkiye’nin her yerinde Kurulum ve Montaj için Teklif İsteyin

Yedekleme Çözümleri

Günümüzde halen yedekleme ortamında yoğun olarak manyetik kartuşları kullanılıyor. Fakat manyetik ortamların hata payları dijital ortamlara göre çok daha fazla. Teyp kartuşlarının kurumlarda oluşturduğu performans ve geri dönüş problemleri bugün yerini sanal teyp kütüphanelerine bırakmıştır. Böylece tekilleştirme teknolojileri kullanılarak hızlı, kolay ve geri dönüş riski olmayan çözümler sunulmaktadır.

Veri yedekleme sistemlerinin, tek bir noktada yönetimini sağlayabilmek için, veri disklerinden oluşan ve manyetik teyp kütüphanesi ortamını kendi üzerine simüle eden bir disk sistemidir. Sanal teyp kütüphanesinin (Virtual Tape Library-VTL) en büyük faydalarından bir tanesi günlük yedekleme operasyonu için kullanılan ve bu operasyon içindeki en büyük maliyet kalemini oluşturan kartuş kullanımını sonlandırmasıdır.

NAS,DAS, Storage gibi dijital veri depolama ortamlarına da yedekleme çözümleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu sayede yedekten geri dönme yada yedek kontrol işlemleri çok daha hızlı ve güvenli yapılabilmektedir. Maliyeti daha uygun olan bu sistemler sayesinde küçük ve orta büyüklükteki şirketlerin daha güvenli veri yedeklemeleri sağlanmaktadır.

Bu yedekleme ve yedekten geri dönüş operasyonları için iş ortaklarımız IBM, HP, EMC, Symantec, StorageCraft ve CA ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik uygun çözümler sunmaktayız.

Tıklayın, Türkiye’nin her yerinde Kurulum ve Montaj için Teklif İsteyin

Felaket Kurtarma Çözümleri ve İş Sürekliliği

Bir felaket anında veriye ve hizmete erişimin başka bir lokasyon da sağlanması kritik bir duruma gelmektedir. Felaket Kurtarma Çözümleri ile kurumların verilerinin uzaktaki bir noktaya replikasyonu yapılarak, sistemin en kıza zamanda ve en az zararla ayağa kalkması sağlanmaktadır.

Türü ve sebebi ne olursa olsun, herhangi bir kesinti veya felaket durumunda, bir organizasyonun kritik iş fonksiyonlarının sürekliliğini sağlayan metodolojiye iş sürekliliği denilmektedir. İş sürekliliği Felaket kurtarma Çözümleri ile birlikte düşünülmeli ve tasarlanmalıdır. Bu metodoloji de  Yedekleme ve Uygulama bazlı Replication metotları kullanılmaktadır.

Bu sistemlerin analizi ve danışmalığı tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmakta ve yapılan senaryolar ile otomatik çalışan sistemde sadece kontroller yapılmak için zaman harcanması gerekmektedir.

Tıklayın, Türkiye’nin her yerinde Kurulum ve Montaj için Teklif İsteyin

Sunucu ve Depolama Çözümleri

Gelişen ve daha çok kaynak isteyen uygulamalar, sunucu ve veri depolama alanlarında da yüksek teknolojilerin kullanılmasına ve onlarında sürekli gelişmesine neden olmuştur.  Bilgiye ve dijital ortama bağımlılık nedeni ile  girilen her veri çok kritik bir hale gelmiştir. Bu yüzden verinin sürekli erişebilir sistemler üzerinde depolanması gerekmektedir.

Tabi ki bu erişiminde minimum maliyet ve maximum performans ağlayacak şekilde atıl sistem yatırımı olmadan planlanması ve  sistem yoğunluğuna göre projelendirilip stratejik bir konu haline gelmiştir.  Bu bilinçle yüksek teknoloji sunucu ve veri depolama ürünleriyle müşterilerimize en iyi çözümleri sunmaktadır

Bu Sayede;

  • · Operasyonel maliyetlerinin düşürülmesi,
  • · Kolay ve esnek yönetilebilirlik
  • · Düşük enerji tüketimi
  • · Kesintisiz iş sürekliliği
  • · Yüksek performans hedeflenmektedir.

Sağlanır.

Bu Sunucu ve Depolama çözümleri için iş ortaklarımız IBM, HP, EMC, DELL, QNAP ve SYNOLOGY  ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik uygun çözümler sunmaktayız.

Tıklayın, Türkiye’nin her yerinde Kurulum ve Montaj için Teklif İsteyin